Przejdź do treści

Dom kostka w Siemianowicach Śląskich

projekt budowlany domu jednorodzinnego | 2019/2020
projekt budowlany: 2019
realizacja: 2020
inwestor: prywatny
powierzchnia zabudowy: 102,5 m2
powierzchnia użytkowa: 139,5 m2

Prosty dom dla czteroosobowej rodziny. Bryłę domu zdeterminowała niewielka działka ograniczona dodatkowo drogą. Dzięki podcięciu parteru bryła zyskała dynamiczną formę, a mieszkańcy udogodnienie funkcjonalne w postaci miejsca postojowego dla samochodu przed budynkiem. Zacieniony pergolą taras z wyjściem na ogród zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów.

Na niewielkiej powierzchni parteru zmieścił się pokój dzienny (salon z kuchnią i jadalnią), garaż jednostanowiskowy, kotłownia z pralnią, spory wiatrołap, gabinet oraz toaleta. Dzięki zaprojektowaniu kotłowni jako pomieszczenia przechodniego oraz usytuowaniu toalety pod schodami do minimum ograniczona została przestrzeń komunikacyjna. Z pokoju dziennego prowadzą dwa wyjścia na taras zadaszony pergolą. Usytuowanie gabinetu blisko wejścia powoduje, że przychodzący klienci nie naruszają strefy prywatnej użytkowników domu.
Na piętrze znajdują się dwa pokoje dziecięce, duża łazienka dla całej rodziny oraz główna sypialnia z garderobą i wyjściem na taras.

Estetyka domu jest utrzymana w nowoczesnym stylu. Tynk na elewacji jest w dwóch kolorach: bieli i ciemnej szarości. Wizualnie bryłę ocieplają drewniane dodatki.